تبلیغات متنی
چاپ پرچم
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
Hookah Shisha Tobacco
مربی سگ
خرید از چین
لوازم یدکی ال ۹۰
گاوصندوق
Barabas Ropa de hombre
مبلمان اداری کلاسیک
گاوصندوق
مبلمان اداری کلاسیک
لوازم تاتو
فروشگاه مکمل های غذایی
مبلمان اداری کلاسیک
میز اداری مدرن
سیسیکم
گاوصندوق خانگی
میز مدیریتی سلطنتی
نردبان خانگی
تور ترکیه
صندلی نیلپر
تورآنتالیا
خرید ملک در ترکیه
صندلی اداری گلدسیت
قیمت لوله استیل
میز اداری مدرن
تجهیز صنعت
10 نکته مهم در مدیریت زمان

10 نکته مهم در مدیریت زمان

يکشنبه 26 بهمن 1399
12:52
bagher

 

یکی از با ارزش ترین دارایی های هر فرد زمان است.استفاده مؤثر و اثربخش از زمان ضرورتي اجتناب ناپذير براي موفقيت در عرصه كار و زندگي است. مديريت زمان شامل مجموعه اي از مهارتها براي كنترل كردن و استفاده بهتر از زمان است که یکی از دغدغه های مهم بسیاری از ماست. البته گاهی اوقات هم اشتباهاً مشکلات دیگر خود را ناشی از مدیریت زمان می دانیم. بسیاری از ما راهکار انواع مشکلاتمان را در مدیریت زمان می جوییم.

در طول تاریخ، زمان و ابعاد مختلف آن، مورد توجه انواع تمدن ها بوده و امروزه این توجه بیش از پیش وجود دارد. گونه ای که فناوری های نو، محیطی فراهم آورده اند که تقریباً در کوتاه مدت می توان به اطلاعات بی شماری دسترسی پیدا کرده و کارها را بسیار سریع تر و آسان تر از پیش انجام داد. با این وجود، تمایل سرعت عمل در انجام کارها روز به روز بیشتر می شود. با چنین تمایلی این احساس در افراد به وجود می آید که از زمان عقب مانده و نمی توانند از آن به طور مؤثر بهره مند شوند؛ و سیر تاریخی نشان داده است که ضعف در مدیریت زمان، یک مسئله قدیمی است.

نصب دوربین مدار بسته     تی وی تی

مسئله ای که فناوری آن را به وجود نیاورده و قادر به حل آن نمی باشد. در شرایطی که ابزار بیشتری برای مدیریت زمان در اختیار داریم و فرایندهای اداری، کمتر دستخوش کاغذ و ملزومات غیر لازم قرار می گیرد، مدیریت ضعف زمان را نمی توان پنهان نمود و اثر بخشی بیشتری مورد نیاز است. زیرا برای موفقیت بیشتر، چه در زندگی شخصی و چه در زندگی حرفه ای نیازمند بکارگیری راهبردهای مدیریت زمان می باشیم. این راهبردها برای استفاده ی بهینه از وقت تنظیم شده و به عنوان روشهایی برای پایش و کنترل زمان به کار می رود. با استفاده مؤثر از زمان می توان اهداف را مشخص و وظایف و فعالیت ها را برنامه ریزی و اولویت بندی نمود. با برنامه ریزی و اختصاص زمان، درک افراد از زمان در دسترس، افزایش یافته و در نتیجه می توانند از زمان خود به صورت هدفمند و سازمان یافته بهره مند شوند. حال در این مقاله به 10 نکته مهم در این رابطه می پردازیم که عمل به آن ها می تواند تاثیر زیادی در زندگی ما بگذارد.

article_image_one_464.jpg

  دوربین مداربسته هایک ویژن       دوربین مداربسته برای منزل

1. ابتدای هفته تمام کارهای مهمی که باید طی هفته انجام شود را بنویسید. حداقل یک کار غیر فوری در فهرستتان بنویسید که باعث رشد یا بهبود کارتان می شود.
2. هر روز صبح، ۳ کار مهم آن روز را مشخص کنید. کارهای مهم کارهایی هستند که انجام آن ها تاثیری درازمدت بر شما و کارتان دارند.
3. قبل از انجام هر کاری از خود بپرسید: آیا فقط خودم از عهده این کار بر می آیم؟ یا شاید بتوان این کار را واگذار کرد و به کار مهم تری پرداخت. کارها را تا جای ممکن واگذار کنید.
4. قبل از شروع هر کاری زمان تقریبی آن را مشخص کنید و از یک شمارنده معکوس استفاده کنید. می توانید از نرم افزارهای رایگان مثل Free countdown timer استفاده کنید.
5. کارهایی را مشخص کنید که می توان از انجامش صرفنظر کرد. برخی کارها قابل حذف هستند و شاید صرفا به این دلیل که سال ها است آن کارها را انجام داده ایم، آن ها را ادامه می دهیم!
6. زمان انجام کارهای مهم را به ۹۰ دقیقه محدود کنید. اگر نود دقیقه به طور پیوسته کار کنید بالاترین عملکرد ممکن را خواهید داشت.
7. قبل از شروع هر کار مهم تمام موارد لازم را آماده کنید تا هنگام کار بتوانید پیوسته و بدون وقفه کار کنید.
8. از مدل زندانی و اعدام استفاده کنید. در انجام هر کار فرض کنید شما زندانی هستید و به شما مثلا ۹۰ دقیقه وقت داده اند که کار را تمام کنید. یا کار تمام می شود یا اعدام می شوید!
9. هر روز حداقل نیم ساعت را به برنامه ریزی کوتاه مدت و همچنین بلندمدت اختصاص دهید. مثل افرادی نباشید که بدون آنکه تبر خود را تیز کنند فقط هیزم خورد می کنند و بازده پایینی دارند!
10. جلوی وقفه ها را بگیرید. قبل از انجام کار مهم به همکاران بگویید کارتان را قطع نکنند. همچنین تمام موارد حواس پرتی مثل موبایل و … را از خود دور کنید. یادتان باشد شما زندانی هستید و نمی خواهید اعدام شوید.

بیشتر بخوانید:   دوربین مداربسته           تجهیزات دوربین مداربسته 


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 110 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]
تکنولوژی ، دوربین مداربسته ، قیمت دوربین مداربسته / هایک ویژن / دوربین مدار بسته
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دوربین مداربسته / تجهیزات حفاظت تصویری / صنعت امنیت است. | قدرت گرفته از Blogtez.com|